שלום,  שוברים מיתוסים בנושא קישורים יוצאים 

.
אני מקדמת אתרים כבר כמה שנים טובות ובמהלך כל השנים הללו נתקלתי בטענה של מקדמי אתרים מתחילים כי קישורים יוצאים פוגעים בדירוג האתר שממנו יוצא הקישור. זהו מיתוס שברצוני לשבור .
.
אני מניחה שאם כבר התחלת להחליף קישורים בוודאי נתקלת בסירוב מצידם של בעלי אתרים או מקדמי אתרים, ואם טרם התחלתם במלאכת החלפת הקישורים – אז צפה/י לפגוש בעלי אתרים או מקדמים "ברזלנים" שלא יסכימו להוציא קישור לאתרך, בקלות רבה.
.
הם ידחו את הצעתך בטענה כי הוצאת קישור מדף חזק שלהם (דף חזק=פייג' ראנק גבוה, 10 זה הכי גבוה), יחליש את הדף שלהם, או יוריד את ה- PR (Page Rank).

כל הנושא הזה של פייג' ראנק גבוה- ירד מן העולם ואין להסתמך עליו.
.
האומנם?
.
הטענה שלי, שמבוססת על שנים של ניסיון, היא כי הוצאת 2-3 קישורים איכותיים, לאתרים סמכותיים – אינה פוגעת בדירוג האתר, כי אם להיפך – פעולה שכזו יכולה לתרום לקידומו. 
.
חשוב לציין כי קישורים יוצאים איכותיים פירושם קישורים לאתרים שהם מנהיגי דעה בתחומם ורלוונטיים לתחום של האתר שלך, וכמובן שקישורים לאתרי הימורים, סקס ודומיהם, אינם נכללים בקטגוריה של "קישורים איכותיים". 
.
ולראייה, אם תגלוש/י מעט באתר שלי, תראה/י כי גם אני מוציאה קישורים אל אתרים של חברות קידום כמו גם אל חברות אחרות בתחום שנושק לשלי.
.
בעיני מנוע החיפוש גוגל, אתר איכותי שמספק קישור לאתר סמכותי אחר – ידורג גבוה יותר. כדי לבדוק אם את/ה עומד/ת לקשר לאתר איכותי, ערוך/כי בדיקה אילו אתרים מקשרים אל האתר שרוצה ממך את הקישור.
.
כדי לבדוק אילו קישורים מורים אל האתר שרוצה לקבל ממך קישור יש לעשות את הפעולות  הבאות:
.
*  פתח/י את אתר גוגל. כדי לבדוק את כמות הקישורים שנכנסים אל דף אינטרנט נתון יש לכתוב כך בשורת
   החיפוש של גוגל
   
link:live-seo.co.il
.
*   כדי לבדוק את כמות הקישורים הנכנסים אל דומיין שלם, קרי אל אתר שלם, יש לכתוב כך:
   
linkdomain: live-seo.co.il
.

.
*  כעת תוכל/י לקבל רשימה של כל האתרים שמקשרים אל האתר או דף האינטרנט שפתוח בדפדפן 
   שלך, ולבחון אם מדובר באתר איכותו או לאו.
.
אז מה למדנו היום:
.
*  חשיבותם של קישורים יוצאים
*  
מה הם קישורים יוצאים איכותיים
*  
כיצד לבחון אתר סמכותי ואיכותי
.

שרון דידי.