מה זה בעצם קידום אתרים?

בוודאי שמעתם את המושג "קידום  אתרים" לא פעם ושאלתם את עצמכם מה זה. ובכן ענף הקידום באינטרנט התחיל זמן מה לאחר פריצת האינטרנט אל חיינו. תחום קידום אתרים צבר תאוצה במיוחד לאחר השקת מנוע החיפוש גוגל (Google), שהביא לעלייה בכמות הגולשים המשתמשים באינטרנט וגרם לעליית הפופולאריות של האינטרנט בכלל.

המטרה שגוגל (Google) ראתה לנגד עיניה ועדיין רואה היא להביא עבורנו, הגולשים – את התוצאות הרלוונטיות ביותר לשאילתת החיפוש שלנו. ולכן מטרת מלאכת קידום אתרים היא למעשה להפוך את האתר שלך לרלוונטי בעיני הזחלנים של גוגל (Google), אותם זחלנים שסורקים אתרים ברחבי הרשת במטרה לבחון עד כמה הם רלוונטיים לכל שאילתת חיפוש שמבצעים גולשים.

    קידום אתרים - איך עושים את זה?

השאלה כיצד קידום אתרים נעשה בפועל היא מעט מורכבת, אבל אנסה לפשט את הדברים.
התשובה טמונה בשאלה נוספת: בשאלה כיצד גוגל (Google) מחליט מהו אתר רלוונטי ומהו אתר שאיננו רלוונטי.

ברור שעובדי גוגל (Google) המסורים לא יושבים וסורקים אתר אחרי אתר במטרה לבחון איזה אתר הוא הרלוונטי ביותר עבור כל שאילתת חיפוש שמבצע כל גולש. לגוגל (Google) יש אלגוריתם מתוחכם שסורק אתרים ברחבי האינטרנט ומדרג אותם בהתאם לרלוונטיות של שאילתות חיפוש שמבצעים גולשים.
למעשה עבודת קידום אתרים תכליתה להפוך את האתר שלך לרלוונטי באופן מקסימאלי עבור שאילתות חיפוש ממוקדות ופופולאריות.

הדרך "לאותת" לזחלנים של גוגל (Google) כי האתר שלך הוא רלוונטי לשאילתות חיפוש שביצעו הגולשים היא באמצעות קידום אתרים מקצועי. קידום אתר למעשה מתבצע בשני מישורים עיקריים: אופטימיזציה לדפי האתר ובניית מערך קישורים נכון.

כאשר אנחנו אומרים אופטימיזציה לדפי האתר אנחנו למעשה מדברים על אותו חלק במלאכת קידום אתרים  שמשפר את קוד האתר ומביא אותו לכדי מצב אופטימאלי מבחינת מנועי החיפוש.

כאשר אנחנו אומרים בניית מערך קישורים אנחנו למעשה מדברים על אותו חלק בעבודת קידום אתרים הדואגת שהאתר שלך יהיה מקושר לאתרים אחרים וכי תהיה לו נוכחות ברחבי הרשת – כלומר דואג לשווק את האתר שלך ברשת.

    תהליך קידום אתרים

תהליך קידום אתרים איננו קסם שמתרחש ביום אחד, זהו תהליך ארוך ואורגאני שכולל עבודה טכנית, סטטיסטית וטכנולוגית כמו גם עבודה שיווקית.

מחקר מקדים – תחילתו של תהליך קידום אתרים מתחיל בחקירת הענף והזירה המקצועית שבו האתר שלך מתמודד. בחינת המטרות של האתר, חקר מתחרים, הבנת קהל היעד של האתר והגדרת יעדים. מחקר מקדים זה בתהליך קידום אתרים מטרתו להביא להבנת הענף שבו מתמודד האתר שלך. השלב הבא יהיה מחקר מילות מפתח פופולאריות.

מחקר מילות מפתח – שלב שני בעבודת קידום אתרים באינטרנט הוא מחקר מילות המפתח הפופולאריות. אחד האלמנטים היפים ביותר באינטרנט זה היכולת שלו להוות כלי פרסומי ממוקד ועל כן זול. המטרה בשלב שני זה של קידום אתרים היא להבין אילו מילות מפתח או שאילתות חיפוש הן הכי רלוונטיות לתחום שבו עוסק האתר שלך. קיימים כיום כלים סטטיסטיים אמינים ומהימנים לבחינת מילות מפתח פופולאריות. כאשר בחירת מילות מפתח אלו תביא להגדרת יעדים ממוקדים בעבודת הקידום.

יצירת דפי נחיתה – לאחר שנבחרו באופן חכם מילות מפתח, תהליך קידום אתרים נכנס להילוך שלישי. תהליך המכונה אופטימיזציה לדפי האתר. בשלב זה הופכים את דפי האתר לאופטימאליים עבור מילות מפתח מסוימות, דואגים כי כל דף ודף בדפי האתר יהווה דף נחיתה הולם ומושך עבור מילות מפתח מסוימות למען הזחלנים של גוגל (Google). בעצם בשלב זה של קידום אתרים  מאותתים לזחלנים – כי דף המכונה X הוא רלוונטי מאוד לגולשים שחיפשו את מילת המפתח X.

קישורים פנימיים – ההילוך הבא בעבודת קידום אתרים הוא עריכת קישורים פנימיים. בתהליך זה למעשה אנחנו מייצרים קשר תוכני בין דפי האתר השונים שלנו ועוזרים הן לגולשים והן לזחלנים של גוגל (Google) להתמצא ולנווט טוב יותר בנבכי האתר שלנו. אתרים טובים אלו הם אתרים שמצגים הרבה מידע רלוונטי עבור הגולש וריבוי מידע מביא בהכרח לריבוי דפים. למעשה מהלך זה בעבודת קידום אתרים מביא לכך שגולשים יוכלו לנווט בקלות ובמהירות באתר שלך.

בניית מערך קישורים נבון – שלב זה במלאכת קידום אתרים  זהו השלב השיווקי. למעשה בשלב בניית מערך הקישורים אנחנו דואגים כי לאתר שלך תהיה נוכחות ברשת. בניית קישורים משולה במידה רבה בעולם המציאותי לבניית קשרים. כידוע אנשים מקושרים נהנים מהטבות מסוימות בחיים האמיתיים: הם מוכרים יותר, פופולאריים יותר ולכן הם נהנים מהנחות, כניסה למקומות אקסקלוסיביים, תהילה ועוד. כך זה גם עובד בעולם הווירטואלי. קידום אתרים מושכל יביא לכך שהאתר שלך יהיה מקושר לכמה שיותר אתרים רלוונטיים ברחבי הרשת, שכן קישורים אלו יביאו לעליה בפופולאריות של האתר שלך ולתנועה רבה יותר של גולשים באתר שלך.

שיווק באינטרנט – כחלק מחבילת קידום אתרים אנחנו ב-Live Seo  מזמינים אותך ליהנות משילוב מנצח של קידום אתרים מקצועי ושיווק באינטרנט. אנחנו נדאג לנוכחות שלך ברשת ונביא להגדלה משמעותית של התנועה באתר שלך, נביא להגדלת מעגל הלקוחות שלך ולהגדלת ההכנסות שלך, כי אנחנו ב- Live-Seo יודעים מה הן ההשלכות של תנועת גולשים גדולה יותר באתר שלך: יותר לקוחות ,יותר חשיפה, יותר פרסום ומפרסמים והרבה יותר כסף!

רוצה להתקדם - לחץ כאן , הירשם והחל לקדם את אתרך