מטבחים

תרבות המגורים במאה ה-21 וסגנון החיים של המאה ה-21 שונים לגמרי מתרבות המגורים שהיו לסבים ולסבתות שלנו לפני 2 דורות בלבד. חדר המטבח הוא דוגמא מובהקת לכך.  

מטבח שהכרנו בתחילת המאה  ה-20 לא כלל מגוון גדול של מכשירי חשמל כמו שיש היום, זה היה מטבח שבו בישלו והכינו אוכל באופן שונה לגמרי מאשר היום. מטבח נחשב בעבר לחדר סטנדרטי שנועד למטרות של בישול ואחסון מזון וכלי אוכל או כלי בישול , היום חדר מטבח  אינו רק חדר לבישול והכנת אוכל זהו חדר לאירוח אורחים, חדר לבילוי משפחתי משותף.  מטבחים של היום הם החדר שדרכו ניתן ללמוד על סגנון החיים של המשפחה ואופיה של המשפחה.
היום רוב המטבחים הם מטבחים מעוצבים, אלו מטבחים שזוכים לתכנון קפדני מראש שמותאם לצרכיה של המשפחה , סגנון החיים של המשפחה ורצונותיה  של המשפחה.
אם בעבר רוב המטבחים היו מטבחים שנראו בערך אותו הדבר, היה בהם ארונות, כיור, תנור ושולחן אוכל הרי היום ניתן לראות מטבחים בעיצובים שונים ומגוונים , יש כאלו המעדיפים עיצוב מינימליסטי ונקי המסתיר את כל מכשירי החשמל של המטבח, ויש כאלו המעדיפים עיצוב כפרי, יש כאלו המתגעגעים למטבחים הנוסטלגיים וירצו לעצב מטבח בסגנון הרטרו, ויש מי שירצה מטבח קלאסי כמו שהיה רגיל לראות בבית הוריו.
היום מטבחים נבדלים זה מזה בהתאם ליעדים והמטלות שמיודעים להתבצע בהם.
מטבח של זוג צעיר וקרייריסטי שאינו מתכוון לארח ולבשל הרבה יהיה שונה בהרבה מחדר מטבח של משפחה עם 3 ילדים . מטבח שבו האמא עובדת מהבית יכול לכלול פינת עבודה עבור האמא , ואילו מטבח של משפחה עם ו נער מתבגר שמכור לטלויזיה ולמשחקי המחשב יכול לכלול פינת מחשב ומסך פלזמה .
מטבח מוצלח הוא מטבח יפה ופרקטי שמותאם לאורח החיים וסגנון החיים בבית , מטבח שמצליח למלא את הפונקציות שעתידות להתבצע בו.
ברור שלפני שאנו נרכוש מטבח חדש כלשהו או נשפץ מטבח קיים, עלינו להכיר את סגנונות העיצוב של המטבח העכשווי, ולבחון היטב מהם הצרכים שיש לנו מהמטבח. רכישת מטבח דורשת מאתנו הרבה השקעה של מחשבה ותכנון מראש שבסופם נוכל לרכוש מטבח מעוצב, אופנתי שימושי ופרקטי.