בניית אתרים באינטרנט – השלבים לבניית אתר מצליח ורווחי

 
לפני שמתחילים לחפש חברת בניית אתרים שתבנה לכם אתר תצטרכו להגדיר לעצמכם , מהם הייעודיים הרווחים של האתר ולאיזה מטרה האתר נבנה.
האם תרצו שחברת בניית אתרים תבנה עבורכם אתר שיהיה אישי, שרק החברים שלכם ייכנסו אליו. או אתר ציבורי עם גישה רחבה לכלל הציבור כגון אתר המייצג מוסד אקדמאי כזה או אחר, שהכניסה אליו תהיה חופשית אך עם זאת יהיו מקומות באתר בהם תהיה גישה אך ורק לצוות של אותו מוסד אקדמאי. או שמה תרצו שחברת בניית אתרים תבנה עבורכם אתר קניות, שיכנסו אליו כמה שיותר אנשים, והשימוש בו יוגבל רק ללקוחות משלמים.
או אתר פרסום, שמטרתו להציג את המוצרים שלך למקסימום גולשים?
הגדרות אלו ישפיעו על עיצוב האתר ועל הטכנולוגיה בה האתר ייבנה בעתיד.
 
במהלך תהליך בניית אתרים מגיע שלב עיצוב האתר אשר תלוי הן בנושא עליו האתר ידבר והן בהגדרת יעדיו.
מעטים אלו היכולים להגדיר בדמיון איך האתר צריך להיראות. לרוב מומלץ להיעזר באתרים הקיימים. אפשר לבלות כמה שעות באינטרנט ולאסוף מספר אתרים שעיצובם קרוב למה שאתם רוצים.
מדובר לא רק על הגרפיקה ועל הצבעים אותם חברת בניית אתרים תעזור לכם לבחור, אלא גם על סידור הדף – מה יופיע בכל דף ודף.
ההגדרה הסופית של העיצוב היא תוצאה של עבודה משותפת של בעל האתר וחברת בניית אתרים.
 
כדאי לזכור כי בניית אתרים שהם קלים לניווט עוזרת גם למשתמשים שלכם, וגם למנועי החיפוש. חשוב לשמור על תפריט נוח ופשוט באתר - לא יותר משני קליקים עד לדף הרחוק ביותר. במידה ואתם לא מסוגלים לשמור על היררכיה פשוטה, יש לבקש מחברת בניית אתרים  להכניס מפת אתר אליה יוכלו הגולשים להגיע מהדף הראשי, ובאמצעותה אפשר יהיה להגיע לכל דף אחר באתר. גם במבנה התפריט של האתר כדאי שחברת בניית אתרים תשמור על מבנה פשוט, ולא להתרחב על יותר מאשר שתי רמות אלא אם אין ברירה ובאתר יש כמות מידע גדולה.
 
אז עכשיו אחרי שהגדרתם את היעדים לאתר אותו תרצו שחברת בניית אתרים תבנה עבורכם ובחרתם את העיצוב לאתר בעזרת חברת מעצבים מקצועיים העובדים בחברות בניית אתרים הגיע הזמן לשים דגש על הנושאים הבאים על מנת להגיע למוצר סופי רווחי ומצליח.
 

בניית אתרים - סגירת דומיין

מומלץ לחשוב על שם קליט לאתר אותו אתו תרצו להקים. אם זה למטרה רווחית בלבד, אז עדיף שזה יהיה בהקשר למוצרים אותם אתם מציעים למכירה, אם האתר הינו אישי, אז מומלץ שהדומיין יקרא על שם משפחה או שם פרטי. שוק הדומיינים  הינו גדול מאוד וישנם המון דומיינים שכבר תפוסים, לכן במידה ואתם מתכננים או כבר נעזרים בחברות בניית אתרים לבנות אתר בשבועות הקרובות, כדאי להזמין את הדומיין שאתם רוצים מבעוד מועד, בטרם מישהו אחר יחשוב על אותו שם כמוכם ויזמין אותו.
 

לבחור חברות בניית אתרים על סמך מערכות ניהול התוכן שלהם

יש לשים דגש רב על חשיבות מערכת ניהול התוכן של האתר. בדור הישן של אתרי האינטרנט, כל שינוי קטן שהאתר הזדקק לו, דרש התערבות של  חברת בניית אתרים, כיום, כל מה שתצטרכו זה להיכנס לאינטרנט מביתכם ולעשות את כל השינויים לבד. כמובן שהשוק מוצף במערכות  בניית אתרים כאלו ואחרות , וכמובן שתרצו לקבל את המערכת האמינה והנוחה ביותר לשימוש יומיומי אותו יכולה חברת בניית אתרים להעניק לכם.