שיווק אתרים באינטרנט – הסוס המנצח

שיווק אתרים הוא שיווק האתר שלך באינטרנט. מה זה אומר? זה אומר שבנוסף לכל העניין של אופטימיזציה למנועי החיפוש, אנחנו גם פועלים על מנת להכניס לקוחות לאתר שלנו באמצעים נוספים. ניתן לראות את תהליך האופטימיזציה כשיווק אתרים דרך מנועי החיפוש האורגני, אך ישנן דרכים נוספות של שיווק באינטרנט . חשוב כמובן לומר כי שיווק וקידום אתרים הם תחומים משיקים ומעצימים אחד את השני- ביחד הם מסייעים  לבצע מכירות.

נסקור עבורכם חלק מהשיטות של שיווק אתרים , ותוכלו לראות כי הרבה פעמים נעשה גם קידום אתרים במקביל.

 

  • שיווק אתרים דרך מנועי החיפוש- באופן לא מפתיע, מנועי החיפוש הם עדיין הדרך הטובה ביותר לשיווק האתר שלך. אך כדי שהוא ישווק בהם, צריך לקדם אותו. שיווק אתרים במנועי החיפוש נעשה גם דרך החיפוש האורגני, וגם דרך קישורים ממומנים (Google Adwords), בשיטה שנקראת PPC- Pay Per Click. המשמעות היא שאתה בוחר כמה אתה מעוניין לשלם עבור כל פעם שמישהו מקליק על המודעה שלך.

  •  שיווק אתרים באמצעות קישורים חיצוניים- קישורים חיצוניים משמעותיים גם עבור קידום אתרים וגם עבור שיווק אתרים . ההבדל פה הוא ששיווק מתייחס ללקוחות שמגיעים אליך מהאתרים האחרים,  בעוד שקידום אתרים מתייחס להעלאת הדירוג שלך בעיני מנועי החיפוש בזכות הקישורים החיצוניים. במקרה של שיווק אתרים , השיטה הזו הוכחה כפחות יעילה. במקרה של קידום אתרים , היא מצוינת.

 

  • שיווק אתרים באמצעות אימיילים- לא מדובר ב"ספאם" חס וחלילה, אלא באימיילים ללקוחות שנרשמו ורוצים לקבל מידע. כך הם יוכלו להעביר מיילים לחברים אם יהיה משהו שימצא חן בעיניהם, ואתם כבר זכיתם לעוד חשיפה "על הדרך". לכן יצירתיות וחדשנות חשובות, כי הן אלו שנשארות בזיכרון ועוברות הלאה ברשימת התפוצה.

  • שיווק אתרים באמצעות פורומים-פורומים רלוונטיים למוצר שלך (לא כל פורום) יכולים להיות מועילים, ולבסס את מעמדך כאוטוריטה בשוק.