קישורים - האיכות מנצחת את הכמות

קישורים הם אחת מאבני הבניין עליה מושתתת תורת קידום האתרים. קישורים חיצוניים מועילים לקידום אתרים, משום שגם הם פועלים לפי עיקרון הרלוונטיות של גוגל- הם גורמים לו להבין שהאתר שלכם הוא חשוב ורלוונטי, ולכן יש אתרים אחרים שממליצים עליו או מובילים אליו.

    קישורים חיצוניים

עם זאת, כמו בכל תחום, קישורים צריכים להיות עבודה למקצוענים, משום שקישורים רבים, ללא חדשנות המגיעים מאתרים ללא ערך, לא תורמים הרבה, ובמקרים מסוימים רק "מעצבנים" את גוגל. בעבר, כשגילו כי קישורים תורמים למיקום האתר במנועי החיפוש, ניסו בעלי מקצוע רבים לגרוף קישורים רבים ככל הניתן. נבנו "חוות" למכירת קישורים, ובעלי אתרים היו רוכשים אותם בהמוניהם. כיום גוגל שם דגש רב על קישורים איכותיים (המגיעים מאתר עם פייג' ראנק גבוה), מאשר על כמות גדולה של קישורים שאין מאחוריהם דבר.

    קישורים פנימיים- הקלו על העכבישים של גוגל

קישורים פנימיים הם קישורים בתוך האתר, המובילים מדף לדף, ולעמוד הבית. ישנה משמעות רבה לקביעת קישורים פנימיים, ולכן גם אותם כדאי להשאיר לבעלי מקצוע. הבעיה היא שאינספור קישורים עלולים ליצור מעין חלל אינסופי שהעכבישים של גוגל יתעייפו מאינדוקסו. זה יישמע אולי מוזר, שעכבישים אלקטרוניים "יתעייפו", אבל חישבו על כך שגוגל סורק אינספור אתרים, ואין לו זמן לסרוק את כולם עד הסוף. לכן חלק מתהליך האופטימיזציה של קישורים הוא ליצור קישורים שיקלו על עבודת העכבישים, כאלה שיש בהם היגיון וסדר.

    קישורים חיצוניים איכותיים- כיצד יוצרים אותם?

קישורים איכותיים ניתן ליצור בכמה דרכים. אין ספק שיצירת קישורים היא עבודה קשה, הדורשת זמן ומאמץ, אך היא שווה את זה לטווח הרחוק.
1. אינדקסים- ברשת קיימים אינדקסים מסוגים שונים, כמו גם ספריות אתרים, בהן ניתן להוסיף את שם האתר וקישור אליו. גם פה לעיתים הכמות לאו דווקא מצביעה על איכות, אך ישנם אתרי קישורים שיש להם פייג' ראנק גבוה ולכן הם נחשבים. אם אתר מציע לפרסם בתשלום שיקלו זאת רק לאחר שראיתם את הפייג' ראנק שלו והחלטתם שזה שווה לכם.

2. פורומים ובלוגים- כאנשי עסקים ומומחים בתחומכם, יש לכם מה לומר ואיך לענות על שאלות. היכנסו לפורומים והציגו את עצמכם, במידה ועולה סוגיה רלוונטית, הציעו את שירותיכם בנוסף לקישור לאתר. ישנם פורומים נחשבים, ולכן קישורים מהם עשויים להשפיע באופן משמעותי.

3. מאמרים- חברו מאמרים מקצועיים בתחומכם, על נושא שנראה לכם מעניין, ופרסמו אותם בתוספת קישורים לאתר שלכם. ניתן לפרסם אותם באתרים המיועדים למטרה הזו (אתרי מאמרים שמציעים פרסום מאמרים באופן חופשי), וניתן לפרסם אותם באתרים מקצועיים. שם גם קיימת סבירות גבוהה יותר שהפייג' ראנק יהיה מרשים.

לסיכום קישורים איכותיים, גם פנימיים וגם חיצוניים, הם אחת הדרכים לקדם את אתרכם. גם בתחום של קישורים , עם זאת, כדאי לפנות לאנשי מקצוע שיידעו למקסם את סיכויי האתר שלכם בבחירת קישורים מתאימים.

אנחנו ב-Live-seo נעשה בשבילך את הריצות, נכתוב עבורך את התוכן ונחליף עבורך קישורים כחלק מהחבילה הכוללת של קידום אתרים. רשת הקשרים הענפה שלנו היא זו שמאפשרת לנו למקם קישורים לאתר שלך באתרים האיכותיים ביותר, ולקדם אותך מעלה.