קידום אתרים אישי לעומת קידום אתרים מקצועי

קידום אתרים הוא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגביר את תנועת המבקרים באתר שלך. לכן לא תמה שהתחום תופס תאוצה, ואין כמעט אתר שנמצא במקום מכובד במנועי החיפוש, מבלי שהשתמש בטכניקות קידום אתרים שונות. עם זאת, כמו בתחומים רבים אחרים, קיים ויכוח אם קידום אתרים יכול להיעשות באופן אישי, כלומר על ידי בעלי האתר, או שישנו צורך בפניה לאנשי קידום אתרים מקצועי. על מנת להקל עבורך על ההחלטה, אספנו כמה מהחסרונות והיתרונות של כל שיטה:

    קידום אתרים מקצועי- יתרונות:

1.ניסיון מגוון-  אנשי מקצוע עם שנים של ניסיון בתחום קידום אתרים לא רק יודעים את הכללים הבסיסיים של כל קידום אתרים מוצלח, אלא גם יכולים להבין את התהליך. מכיוון שכך, יש להם את היכולת לפרש ולהבין את הנתונים שעולים, לדעת מדוע האתר שלך לא מתקדם במהירות שהיית רוצה, ואיך לשנות את הטכניקות כדי לתת לו את ההזדמנות הטובה ביותר להמשיך ולטפס מעלה בדפי החיפוש.

2.קשר קודם עם השוק- לאנשי מקצוע בתחום קידום אתרים יש קשרים בתעשייה. הם יכולים לפנות למומחים בתחומים הספציפיים של קידום אתרים ובכך לסייע להצלחת האתר שלך.

3. ידע בבניית לינקים- קידום אתרים מקצועי כולל גם זיהוי ומחקר של קהילות אינטרנטיות זהות לשלך, איתן ניתן יהיה להחליף לינקים רלוונטיים. אנשי המקצוע שתפנה אליהם יידעו כיצד לפנות לבעלי האתר, ולהציג את האתר שלך בצורה הטובה ביותר.
כמו כן הסיכויים של אתר מבוסס ואיכותי להחליף לינקים עם אתר חדש יעלו כשיראו שהאתר שלך עובר קידום אתרים מקצועי, מה שיבסס אותך גבוה במנועי החיפוש ויכניס עוד תנועה ומעמד לאתר שלהם.

4. זיהוי תוכן שיביא לינקים- מומחי קידום אתרים יודעים בדיוק באילו אתרים כדאי להציג את התוכן שלך בצורה שתכניס עוד תנועה לאתר שלך.

5.תיקון בעיות אפשריות-  מומחי קידום אתרים יודעים בדיוק כיצד לזהות ולטפל בנושאים שעשויים ליצור בעיות באינדוקס של מנועי החיפוש, דירוג נמוך, או עונשים ממנועי החיפוש. זו מיומנות שלוקח שנים לפתח אותה. אם החלטת על קידום אתרים אישי ונתקלת בבעיה כזו, כדאי בכל זאת לשקול קידום אתרים מקצועי שידע איך להציל את האתר שלך משיממון.

6.חיסכון בזמן- לא סתם אומרים "זמן זה כסף". קידום אתרים לוקח המון זמן, בעיקר אם צריך ללמוד אותו מאפס. מומחה לקידום אתרים מקצועי מכיר את תהליך האופטימיזציה באופן כמעט מדעי. היעילות, לעומת השקעת הזמן והכסף, היא ברווח הגבוה ביותר.

    קידום אתרים אישי- יתרונות:

1.שליטה מוחלטת-  קידום אתרים אישי מבטיח שליטה מוחלטת בכל יסוד בתהליך. אתה תוכל לדעת בדיוק מאיפה מגיע כל לינק, איך בנוי כל דף, ואין שאלה או ספק בנוגע לשום דבר שנעשה באתר שלך.

2.ניסוי וטעייה- קידום אתרים אישי מאפשר לך ללמוד את התחום בדרך של ניסוי וטעייה. אם אתה מוכן להשקיע זמן רב מאוד בלמידה של הנושא, כמו גם בהפקת התוכן האופטימאלי הנדרש, במעקב, בלינקים איכותיים, בשינויים בעיצוב וכן הלאה, תוכל להתבונן על כך כתהליך של למידה.   

3.אחריות אישית- קידום אתרים אישי מותיר את ההצלחה והכישלון של קידום האתר בידיך. האחריות היא רק שלך, ואין אף אצבעות מאשימות שיישלחו ממך או אליך.

4.חיסכון בעלויות- קידום אתרים אישי משמעו שלא תצטרך לשלם לאף אחד. אם אתה מוצא שהזמן הרב שתצטרך להשקיע עולה פחות משכירת שירותי קידום אתרים מקצועי, הרווחת. אם לא, אזי קידום אתרים מקצועי הוא בכל זאת התשובה בשבילך.

עכשיו אתה יודע מספיק בשביל להחליט אם קידום אתרים מקצועי הוא אכן התשובה, או שהבחירה נוטה לכיוון קידום אתרים אישי. עם זאת גם בתחום של קידום אתרים מקצועי יש חסרונות. הנה כמה דברים להיזהר מהם:

    קידום אתרים מקצועי- חסרונות:

    קידום אתרים יכול להיעשות ע"י ספאמרים ברשת ולכן על ידי רשימת חסרונות אילו תוכל ללמוד

    מה לא לאשר ולא לקחת לקידום אתרך.

1.מניפולציות וספאמים- קידום אתרים מקצועי לא אחראי עלול להשתמש בטקטיקות שעלולות לגרור עונשים ממנועי החיפוש.

2.חילופי לינקים: כיום יש הרבה אתרים שמבטיחים עשרות לינקים בתשלום לכל דורש. גוגל כבר מכיר את הטקטיקה הזו, ואינו מתרשם ממנה. קידום אתרים מקצועי אחראי יצור לינקים רק מאתרים שרלוונטיים אליך, שמעידים על האיכות והרלוונטיות של האתר שלך.

3.אופטימיזציה לדפי התוכן באתר- קידום אתרים מקצועי אחראי לא ינסה ליצור דפים ריקים מתוכן ומשופעים במילות חיפוש, אלא יצור תוכן איכותי שמקל על קריאת מנועי החיפוש, כמו גם ימשוך מבקרים לאתר שלך. כתיבת תוכן היא מיומנות בפני עצמה, ואין לראות בה עניין של מה בכך.

4.הבטחה ל"מקום ראשון בגוגל"- מומחי קידום אתרים מקצועי לא אחראיים יאמרו לך שהם יכולים להציב אותך ב"מקום הראשון בגוגל". כשמישהו מבטיח לך דבר כזה, דע שסביר להניח שהוא לא המקדם בשבילך. איש לא יכול להבטיח מה יהיה הדירוג הקבוע שלך, פשוט מפני שהתוצאות כל הזמן משתנות. היזהר מטריקים נכלוליים ומאנשי מכירות מלאים בהבטחות.

    קידום אתרים מקצועי- כיצד ניתן להימנע מרמאויות?

1.חותמת "מוסמך קידום אתרים" (SEO qualified)- החותמת תאפשר לך לדעת מי אכן עבר במנגנונים המקצועיים בלימודי קידום אתרים מקצועי ומי לא. אך עדיין יש צורך לראות ניסיון , ישנם גם כאלה שלא עברו הסמכה אך יש באמצעותך ניסיון מוכח של קידום אתרים בצורה מקצועית ונכונה שלא כוללת ספאמים.

2.הצהרה על עמידה ב"קוד האתי של קידום אתרים"- הקוד האתי מצהיר על כך שמקדם האתרים אינו מתכוון להשתמש בשיטות נכלוליות לקידום האתר שלך. כך תוכל להימנע ממניפולציות ומעבירות שיגררו עונשים ממנועי החיפוש.

3.חקור מיהם האנשים שמאחורי הטייטל-  אם מוזכר שם, חפש אותו בגוגל. לעיתים תוכל לראות מהי ההשכלה שלו, מה כתב, או אפילו המלצות או ביקורת. קידום אתרים מקצועי אינו נעשה על ידי כל אחד, אלא על ידי המוסמכים לכך בלבד.

4.בקש המלצות או הוכחות לאתרים שקודמו- לכל חברת קידום אתרים מקצועי יש ניסיון בתחום, ולכן ישנם גם לקוחות שיוכלו להעיד על הצלחתם. מספיק לבקש דוגמה לכמה אתרים ולמילות החיפוש שרצו לקדם.

5.התייעץ- גם עם חברות לקידום אתרים, וגם עם אנשים מתחומך שפנו לשירותי קידום אתרים מקצועי בעבר.

אנו מקווים שהמאמר הנוכחי עזר לך להחליט אם ברצונך קידום אתרים מקצועי או קידום אתרים אישי. זכור שגם אם תחליט כי קידום אתרים אישי הוא ביכולתך, עדיין בלתי אפשרי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת דרך האינטרנט- מקדמי אתרים מקצועיים מתגאים בידע המקצועי שלהם, ואינם ששים להסגיר את כל הסודות. אם כן, חשוב בהגיון, מדוד את הרווחים וההפסדים שלך, ועשה את הבחירה הטובה ביותר עבורך.