קידום אתרים ו-SEO- מי צריך את זה בכלל?

SEO, קידום אתרים, לינקים, אופטימיזציה... נדמה שאי אפשר להקים אתר בימינו מבלי שמישהו ישאל אותנו מה ה"Page rank" שלנו, וכמה אחוזי "באונסים" היו לנו בחודש האחרון. ואכן, מילים אלו הפכו לחלק בלתי נפרד מעולמנו, וכיום אין כמעט בעל אתר שמכבד את עצמו שלא בקיא בטכניקות קידום אתרים שונות או משונות, או לפחות פנה לשירות קידום אתרים מקצועי.

אם אתה סוחר מתחיל, ועדיין לא מבין "מה זה קידום אתרים שכולם מדברים עליו", הנה תשובות לכמה מהשאלות הנפוצות, שודאי מטרידות לעיתים גם אותך:

     SEO- מה זה בכלל?

SEO זה ראשי התיבות של "Search engine optimization", כלומר אופטימיזציה למנועי החיפוש. בישראל הביטוי הנפוץ הוא קידום אתרים. משמעות המונח היא שנעשות פעולות אקטיביות שמטרתן היא להתאים את האתר שלך למנועי החיפוש. ניתן לעשות קידום אתרים אישי, או קידום אתרים מקצועי, אך אין ספק שזו עבודה בפני עצמה, ולכן אם אין לך 5-6 שעות ביום לפחות להשקיע באתר שלך, כדאי לך לפנות למומחים.

קידום אתרים מקצועי שונה מחברה לחברה. יש חברות קידום אתרים שמתמקדות באספקט יותר ספציפי, ויש כאלו שנוקטות בגישה רחבה וכללית יותר. עם זאת חשוב לדעת כי תהליך SEO דורש שימת לב לפרטים רבים, ולכן כדי להיות מומחה SEO צריך לדעת להסתכל על התמונה הרחבה, כמו גם לדעת כיצד לספק כל פרט בתמונה.

מדוע קידום אתרים הכרחי עבור האתר שלי?

ה"טראפיק", כלומר התנועה באתר שלך, מגיעה ללא ספק בעיקר ממנועי החיפוש. חשוב על כך- לכמה אנשים אתה מחלק כרטיס ביקור עם כתובת האתר שלך, וכמה מהם אכן נכנסים אליו? לא משנה מה המספר שעולה לך בראש, כמות זו בטלה בשישים לעומת כמות הגולשים שיכולים להגיע לאתר שלך דרך קידום אתרים וגלישה במנועי החיפוש. זוהי עובדה מוכחת.

עכשיו, מה קורה אם האתר שלך לא עבר קידום אתרים באינטרנט ואינו מותאם למנועי החיפוש? כל אותם לקוחות שגולשים ומחפשים את התחום שלך, פשוט לא יגיעו אליך. חבל על כל הזמן והכסף שהשקעת באתר, כמו גם על התקוות הכלכליות שתלית בו.

מילות החיפוש, כלומר רצועות המילים שלקוחות פוטנציאליים מקלידים בתוכנת החיפוש, הן בעלות ערך רב עבורך. הניסיון מוכיח שהצלחת האתר שלך תלויה בתנועת המבקרים שמגיעים אליך דרך מילות חיפוש. השקעה בקידום אתרים, בין אם מדובר בקידום אתרים אישי או קידום אתרים מקצועי, תשתלם לך פי כמה.

    מדוע אני זקוק לעזרת SEOבשביל שמנועי החיפוש ידרגו את האתר שלי?

קידום אתרים הוא הדרך הטובה ביותר לסייע לעכבישים של מנועי החיפוש לחדור לעומק האתר שלך ולזהות מה הרלוונטיות שלו עבור הגולשים. מנועי החיפוש מחפשים רלוונטיות, אך פעולתם מוגבלת. מכיוון שמדובר באלגוריתם, ולא בעין אנושית, אין להם יכולת להבין את התוכן באתר לעומקו, או לבחון את כדאיות המוצר או השירות שאתה מוכר.

אם אתה לא מופיע במקום בולט במנועי החיפוש ללא קידום אתרים, זה לא אומר שהמוצר שלך לא טוב. זה רק אומר שהאתר שלך לא מותאם לסביבה התחרותית של האינטרנט, כלומר לאתרים אחרים שכן עשו SEO לאתר שלהם והם עכשיו מופיעים במקום טוב למעלה.

קידום אתרים הוא אם כן הכרחי לכל בעל אתר שרוצה לשפר את סיכוייו אל מול התחרות. בשוק שצובר ניסיון ותאוצה ומשנה את עצמו חדשות לבקרים, שמירה על עדכניות ונכונות לפעול בהתאם למציאות האינטרנטית הדינאמית, הן מעלות שלא ניתן להתעלם מהן.