אחסון אתרים

עולם האינטרנט הביא אלינו מקצועות חדשים ושירותים חדשים שלא הכרנו קודם, יש מי שעוסק היום בתכנות אתרים, יש מי שעוסק בבניה ועיצוב של אתרים, יש מי שעוסק בקידום אתרים ויש מי שעוסק בתחום של אחסון אתרים. כל אתר אינטרנט הנמצא על רשת האינטרנט חייב להשתמש בשירות של אחסון אתרים. שירות שיבטיח לו שהוא יהיה מחובר לרשת האינטרנט באופן רציף וללא תקלות.
 
שירות של אחסון אתרים מתבצע בעזרת שרתי אחסון אתרים שיש ברשותן של חברות אחסון אתרים. השרתים הללו הם בעצם מחשב שפועל ברציפות וללא תקלות ומאפשר לאתר האינטרנט להופיע ברשת האינטרנט במהירות וללא תקלות. בשרתים הללו מאוחסנים כל קבצי המידע, ותוכנות המחשב שיש באתרי האינטרנט השונים.
 
המושג שרתי אחסון אתרים מסתיר מאחוריו לקסיקון שלם של מושגים הקשורים לתהליך של אחסון אתרים, בעלי האתרים אינם צריכים להכיר את כל עולם המושגים הזה ואינם צריכים להיות בקיאים בכל מה שקשור לתהליך הטכני של אחסון אתרים, עליהם רק לוודא שהם שוכרים שירות של חברת אחסון אתרים אמינה ומקצועית, חברת אחסון אתרים המחזיקה שרתים איכותיים ופועלת לפי סטנדרטים גבוהים שמבטיחים נגישות מהירה וקלה לאתרי האינטרנט המאוחסנים על גבי השרתים הללו.
 
כל מי שיש לו אתר אינטרנט והוא מעוניין לשכור שירות של אחסון אתר רצוי שיבחר לו חבילת אחסון אתרים שאכן מתאימה לצרכים הייחודיים שיש לאתר האינטרנט. חברות אחסון אתרים מציעות חבילות אחסון שנבדלות זו מזו בפרמטרים שונים כמו: סוג השרת, מיקום השרת, נפח האחסון, נפח התעבורה , תוכנות מחשב שניתן להשתמש בהם, ממשק ניהול לאתר. ועוד ועוד
 
בעל אתר אינטרנט צריך להכיר קודם כל מהם המאפיינים של האתר שלו ומהם הצרכים של האתר שלו ורק אח"כ יוכל לגשת למלאכת בחירת חבילת האחסון המתאימה לאתר. השוק מוצף היום בחברות אחסון אתרים הפועלות ברמות שונות ובסטנדרטים שונים, יש חברות הפועלות מבתיהם של בני נוער צעירים שהפכו את המחשב הביתי שלהם לשרת אחסון אתרים ויש חברות מקצועיות ומתקדמות שפועלות לפי סטנדרטים גבוהים, בעזרת ציוד מחשבים מתקדם ובהתאם לתקנים של אחסון אתרים. אחסון אתר הוא רכיב שיש לו השלכות שונות ולכן חשוב להקפיד על אחסון אתר בחברת אחסון אתרים איכותית ומקצועית.